Strona główna » Wycieczki jednodniowe

Wycieczki jednodniowe dla dzieci i młodzieży po najciekawszych zakątkach Polski. Wśród naszych wycieczek każdy znajdzie coś interesującego, jeżeli jednak szukasz czegoś, czego nie mamy w ofercie, napisz do nas, to postaramy się ją zmodyfikować i stworzyć specjalnie dla Ciebie.

Wycieczki jednodniowe dla dzieci: 

Las wita nas, czyli wycieczka do Kampinoskiego Parku Narodowego
Na terenie Parku znajdują się liczne dobrze oznakowane szlaki turystyczne o różnych stopniach trudności dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.
Wstęp do wychowania komunikacyjnego
Dynamiczny rozwój motoryzacji sprawił że obecnie uznaje się konieczność kształcenia dzieci nawet od najmłodszych lat w celu uświadomienia im zagrożeń.
Gród Wikingów
Warownia Jomsborg objęta jest patronatem Państwowego Muzeum Archeologicznego. W Hali Drużynnej strojny Wiking opowiada sagę o bohaterach.
Żelazowa Wola, czyli nie tylko o Fryderyku
Warto tu przyjechać, żeby zwiedzić dworek, w którym mieszkał kompozytor, oraz w otoczeniu przyrody wysłuchać koncertu Chopinowskiego.
Indiańska wioska
Wioska powstała w celu przybliżenia indiańskiej kultury najmłodszym, aby uczyć odwiedzające dzieci otwartości na inne kultury.
Park Jurajski w Bałtowie
Skamieniałości odkryte w Wólce Bałtowskiej pozwala przypuszczać, że w niewielkiej odległości znajdował się ląd, którego brzeg przypominał dzisiejsze wybrzeże Florydy.
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego
Na terenie Ogrodu Botanicznego znaleźć można różne rodzaje roślin począwszy od sadowniczych oraz leczniczych poprzez rośliny ozdobne, po rośliny tropikalne.
Od ziarenka do bochenka
Poznajemy wierzenia związane z wypiekiem chleba, dowiemy się co to jest dzieża i sierp oraz dlaczego nie każda mąka jest biała. Odkryjemy wspólnie tajemnicę zakwasu.
Toruńskie pierniki
Leżący nad Wisłą historyczny Toruń jest jednym z niewielu miast, w których cenne zabytki harmonijnie współistnieją ze współczesnością.
Tajemnica papierowej kartki
Poznajemy tajemnice papierowej kartki poprzez zajęcia w papierni, a w Muzeum Drukarstwa techniki składania tekstu z czcionek oraz własnoręcznej próby druku.
Ferma strusi
Ferma strusi afrykańskich zlokalizowana jest w otulinie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego zwanego Zielonymi Płucami Polski.
Ciuchcia Sochaczewska
Muzeum w Sochaczewie znajduje się na terenie stacji kolejowej Sochaczew. Wewnątrz głównego budynku dworca jest zachowana dyspozytornia.
O zachowaniu się przy stole
We wnętrzach zamku w Pułtusku poznajemy zasady dobrego zachowania się przy stole. Uczymy się do czego służą różne rodzaje sztućców i kieliszków.
Stadnina w Łącku
 Stadnina w Łącku powstała w 1923 r. jako jedna z pierwszych stadnin w niepodległej Polsce i ma na celu pozyskiwanie i utrzymywanie koni różnych ras i typów.
Bajki i legendy Warszawy
Przewodnik oprowadza grupę po Starym Mieście, cała zabawa polega na przekazaniu historii Warszawy w formie lekkiej i zrozumiałej, czyli za pomocą legend i baśni.

Łowicz i Nieborów

Nieborów i Arkadia należą do najcenniejszych zabytków Mazowsza. Nieborów jest jedną z najpiękniejszych siedzib magnackich w Polsce.
U Boruty w Łęczycy
W pobliżu zamku łęczyckiego mieszkał potężny, acz nieco tajemniczy szlachcic. Nikt w okolicy nie dał mu rady w pojedynku na szable.
Przygoda na wsi
Dzieci poznają prawdziwą wieś i prace gospodarskie dawniej i dziś, poznają zbiór narzędzi i urządzeń i dowiadują się jak się je dawniej wykonywało.
Przygoda na wsi
Ranczo Bena to gospodarstwo agroturystyczne, położone jest w samym środku Puszczy Słupeckiej w pobliżu zalewu Zegrzyńskiego.
Polskie Hollywood
Wycieczka do miasta gdzie magia kina ma swój początek. Spacer Aleją Gwiazd i wizyta w Muzeum Kinematografii tworzy historię tej dziedziny sztuki w Polsce.
Łowicz i Nieborów
Muzeum w Łowiczu mieści się w dawnym gmachu seminarium duchownego, wzniesionym pod koniec XVII w., przez prymasa Michała Radziejowskiego.
Kraina Rumianku (4 dni)
Czeka na nas zjazd pod powierzchnię ziemi na około 600 metrów i spacer trasą turystyczną 2 km długości, oraz wyjątkowe miejsce jakim jest Kasztel Rycerski.
Kazimierz Dolny
Kazimierz Dolny będący Pomnikiem Historii, to malownicze miasto położone nad Wisłą w zachodniej części Płaskowyżu Nałęczowskiego.