Strona główna » Województwo Mazowieckie

Wycieczki po województwie Mazowieckim

Bajki i legendy Warszawy
Wycieczka po Warszawie, przewodnik oprowadzając grupę po stolicy, przekazuje jej historię w formie lekkiej i zrozumiałej, za pomocą legend i baśni.
Wstęp do wychowania komunikacyjnego
Dynamiczny rozwój motoryzacji sprawił że obecnie uznaje się konieczność kształcenia dzieci nawet od najmłodszych lat w celu uświadomienia im zagrożeń.
Tajemnica papierowej kartki
Poznajemy tajemnice papierowej kartki poprzez zajęcia w papierni, a w Muzeum Drukarstwa techniki składania tekstu z czcionek oraz własnoręcznej próby druku.
Stadnina w Łącku
Stadnina w Łącku powstała w 1923 r. jako jedna z pierwszych stadnin w niepodległej Polsce i ma na celu pozyskiwanie i utrzymywanie koni różnych ras i typów.
O zachowaniu się przy stole
We wnętrzach zamku w Pułtusku poznajemy zasady dobrego zachowania się przy stole. Uczymy się do czego służą różne rodzaje sztućców i kieliszków.
Żelazowa Wola, czyli nie tylko o Fryderyku
Warto tu przyjechać, żeby zwiedzić dworek, w którym mieszkał kompozytor, oraz w otoczeniu przyrody wysłuchać koncertu Chopinowskiego.
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego
Na terenie Ogrodu Botanicznego znaleźć można różne rodzaje roślin począwszy od sadowniczych oraz leczniczych poprzez rośliny ozdobne, po rośliny tropikalne.
Las wita nas, czyli wycieczka do Kampinoskiego Parku Narodowego
Na terenie Parku znajdują się liczne dobrze oznakowane szlaki turystyczne o różnych stopniach trudności dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.
Gród Wikingów
Warownia Jomsborg objęta jest patronatem Państwowego Muzeum Archeologicznego. W Hali Drużynnej strojny Wiking opowiada sagę o bohaterach.
Ciuchcia Sochaczewska
Muzeum w Sochaczewie znajduje się na terenie stacji kolejowej Sochaczew. Wewnątrz głównego budynku dworca jest zachowana dyspozytornia.
Tradycje Wielkiej Nocy
Wykonamy pisanki na jajach gęsich metodą łowicką lub kurpiowską. Obejrzymy różne wzory tradycyjnych kwiatów z krepiny, a na koniec wykonamy palmę wielkanocną.
Pixmac000067197433
Poznamy obrzędowość, zwyczaje oraz przesądy ludowe Bożego Narodzenia. Nauczymy się wykonywać tradycyjne ozdoby ze słomy, papieru i opłatka.
Od ziarenka do bochenka
Poznajemy wierzenia związane z wypiekiem chleba, dowiemy się co to jest dzieża i sierp oraz dlaczego nie każda mąka jest biała. Odkryjemy wspólnie tajemnicę zakwasu.
Kto ma pszczoły, ten ma miód
Poznajemy etapy pszczelarstwa w Polsce, metody pozyskiwania miodu oraz rodzaje uli. Odkryjemy co to jest nektar i dlaczego miody mają różną barwę i zapach.
Przygoda na wsi
Zajęcia odbywają się na terenie prowadzonego gospodarstwa rolnego o powierzchni ponad hektar, graniczącego z pięknym lasem.
Od ziarenka do bochenka
Poznajemy wierzenia związane z wypiekiem chleba, dowiemy się co to jest dzieża i sierp oraz dlaczego nie każda mąka jest biała. Odkryjemy wspólnie tajemnicę zakwasu.