Strona główna » Tematy wycieczek szkolnych dla dzieci i młodzieży

Tematy wycieczek szkolnych dla dzieci i młodzieży

Spotkanie z tradycją

Spotkanie z tradycją - wycieczka dla dzieci Zapraszamy przedszkolaków oraz dzieci z szkół podstawowych do wyjątkowego miejsca na Mazowszu. Proponujemy warsztaty etnograficzne w gospodarstwie agroturystycznym k/Łomianek.

Przyroda i natura

Ferma strusiBy oderwać się na chwilę i odpocząć od zwykłych lekcji, najlepszy jest odpoczynek na łonie natury. A co jeśli ten odpoczynek jest również lekcją?

Nad jeziorem

Średniowieczne MazuryKraina Wielkich Jezior Mazurskich obejmuje powierzchnie tysiąca siedmiuset trzydziestu dwóch kilometrów kwadratowych. Ląd pokryty jest w znacznej ilości lasami, występują  tutaj wzgórza morenowe utworzone przez glinę i żwir, bogata przyroda oraz historyczne zabytki warte obejrzenia.

W górach

Tatry - Zakopane

Jeśli jesteś miłośnikiem wędrówek po szlakach i zdobywania szczytów górskich, to w Polsce, w górach z całą pewnością znajdziesz coś dla siebie, do wyboru są tak różne od siebie pasma górskie: Tatry, Beskidy, Bieszczady, Pieniny, Góry Świętokrzyskie oraz Karkonosze.

Miejsca niezwykłe

Park Jurajski w Bałtowie

Miejsca niezwykłe które zachęcamy do odwiedzania wśród naszych ofert, to takie które są niepowtarzalne pod każdym względem. Poznajcie niezwykłe kopalnie w Polsce, oraz ich sztolnie, największą tężnie w Europie oraz inne, niepowtarzalne miejsca w Polsce.

Lekcje w terenie

Tajemnica papierowej kartkiZachęcamy do korzystania z „lekcji w terenie”. Umożliwiają one bezpośrednie poznania omawianych rzeczy i zjawisk, rozwijania zdolności postrzegania, oraz ułatwiają utrwalanie wiadomości i pozwalają nabywać praktyczne umiejętności.

Dzień na wsi

Spotkanie z Duchem Bieluchem (3 dni)Nasza ojczyzna to kraj bogaty w tradycje, obrzędy i zwyczaje ludowe. Realizując zagadnienia związane z edukacją regionalną pragniemy rozbudzić u dzieci zainteresowanie pięknem i kulturą Polski. Wizyta w prawdziwym gospodarstwie wiejskim, poznawanie urządzeń i maszyn rolniczych stosowanych dawniej i dziś, jak: piec chlebowy, żarna, cep, pług czy brona

Ciekawe postaci

Szlak Krzyżacki 3 dni

Ciekawe postaci – kto jest wart uwagi, czyim losom warto przyjrzeć się bliżej ? Postaci które fascynują odwagą, talentem lub szlachetnością postępowania.  Kalejdoskop ciekawych postaci ich wzloty i upadki, historia ich życia i tajemnice z tym związane.

Opowiem Ci legendę

U Boruty w Łęczycy

W pobliżu zamku łęczyckiego mieszkał potężny, acz nieco tajemniczy szlachcic. Nikt w okolicy nie dał mu rady w pojedynku na szable. Dlatego zaczęto na niego mówić Boruta, bo wszyscy uważali, że sam diabeł musi mu pomagać…

Parki Narodowe

Biebrzański Park Narodowy

W Polsce znajdują się  23 Parki Narodowe. Każdy z nich chroni coś wyjątkowego, a wszystkie różnią się od siebie nie tylko powierzchnią i ukształtowaniem, ale przede wszystkim florą i fauną.

Szlaki turystyczne

Przygoda z astronomią (4 dni)O obecności rycerzy-zakonników w białych płaszczach z czarnym krzyżem przypominają nie tylko książki i legendy, ale także wniesione przed wiekami gotyckie budowle.

Kopalnie soli

Kraina Rumianku (4 dni) Kopalnie soli – „Bochnia” działała od XIII wieku do 1772 roku, można w niej podziwiać wiele zabytkowych urządzeń, z kolei Kopalnia soli Kłodawa jest największą czynną kopalnią soli kamiennej w Polsce, jeśli natomiast chodzi o Kopalnię soli w Wieliczce, jest ona najbardziej znaną kopalnią w Polsce.