Strona główna » Na 20 lat Biura Podróży TERTUR

Z okazji 20 lat, stworzyliśmy nowe wycieczki:

Doświadczenie 20 lat powoduje, że ą one szczególne pod każdym względem .

Specjalnie zrobiony rekonesans Roztocza i Polesia Lubelskiego pozwolił na znalezienie aktualnie najatrakcyjniejszej bazy noclegowej i najnowszych atrakcji na tym terenie, który był z pewnością do tej pory niedoceniony.

Wycieczka do Krainy Rumianku

Kraina rumianku

Jest taki niezwykły zakątek na Polesiu Lubelskim, gdzie czas jakby zatrzymał się w miejscu…tu możesz upiec chleb, ulepić garnek z gliny, znaleźć zioła ” na smutek i serca bolenie”, wędrować cichym rankiem wśród łanów rumianku, a wieczorem ogrzać się przy ognisku lub wypocić w saunie.

Spotkanie z Duchem Bieluchem

Spotkanie z Duchem Bieluchem (3 dni)

Spotkanie z legendarnym duchem Bieluchem  – strażnikiem podziemnych korytarzy dostarczy niezapomnianych wrażeń, a spacer po zabytkowej staropolskiej kopalni górnictwa kredy, obejrzenie ekspozycji geologicznej, archeologicznej i historycznej pozwoli w sposób przyjemny zdobyć wiedzę.

Zaczarowana Kraina

Zaczarowane Polesie (3 dni)

W siedzibie Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej zbroje rycerskie można nie tylko zobaczyć, ale również przymierzyć, własnoręcznie wziąć miecz, kuszę, halabardę. W trakcie spaceru po Podziemnej Trasie Turystycznej utworzonej w dawnych lochach Sandomierza usłyszymy legendę o Halinie Krępiance.

Wycieczka Niebieskie Migdały

Niebieskie Migdały (3 dni)

Uczymy się do czego służą różne rodzaje sztućców i kieliszków, dowiadujemy się jak ustawiać talerze. Wysłuchujemy prelekcji o dobrych obyczajach i zasadach gościnności. A w Krainie Rumianku możesz upiec chleb, ulepić garnek z gliny, lecznicze poznać zioła.

Przygoda z Przyrodą – ZOOM Natury

Przygoda z Przyrodą – ZOOM natury (3 dni)

Program rekreacyjno-edukacyjny dla aktywnych turystów młodych i starszych. Jeden z najnowszych parków linowych dostarczy dobrej adrenaliny a laboratoria fauny i flory gdzie  przeprowadzone warsztaty dostarczą wiedzę w niezwykle ciekawy sposób.

Zwierzęta w Zwierzyńcu

Zwierzęta w Zwierzyńcu (4 dni)

Koniki polskie są potomkami tarpanów które żyły niegdyś w puszczach. Ostatnie tarpany umieszczono w Zwierzyńcu w rezerwacie hrabiego ordynata Zamojskiego. Dziś nie ma już czystej krwi tarpanów, są potomkowie będący krzyżówkami z końmi domowymi. 

Pływamy Wieprzem

Spływ kajakowy pod nadzorem ratowników

To nie jest nowy styl pływacki a nazwa rzeki, po której będziemy pływać kajakami zwiedzając Roztocze. Rzeka jest bezpieczna, nurt łagodny, więc pływanie nie przysporzy kłopotu  nawet osobom, które będą pływać nawet pierwszy raz. Obecność ratowników zwiększy jeszcze bardziej poczucie bezpieczeństwa.

Wycieczka „Cuda się zdarzają”

Cuda się zdarzają (3 dni)

Kto chce niech wierzy, kto chce nie wierzy. Cudowne miejsce uzdrowień w Krasnobrodzie jako pierwsza zaczęła promować późniejsza królowa Marysieńka Sobieska, która na sobie wypróbowała moc uzdrowienia. Współcześni też potwierdzają te właściwości. Zobaczymy jak na nas zadziała woda z uzdrawiającego źródła.

Zamość – Perła Renesansu

Perła Renesansu (3 dni)

Zamość w całości jest dziełem sztuki, błyszczy na mapie Polski jako intelektualne i kulturalne centrum. Kompozycja planu, brył budowli, placów i ulic powiązane ze sobą w harmonijną całość w renesansowym stylu. Wygląd miasta nawiązuje do starożytnego forum, w centrum którego znajduje się publiczny plac otoczony arkadami.

Miasta trzech kultur

Miasta Trzech Kultur (3 dni)

„Nową jedność Europy, jeśli chcemy by była ona trwała, winniśmy budować na tych duchowych wartościach, które ją kiedyś ukształtowały, z uwzględnieniem bogatych i różnorodnych kultur i tradycji poszczególnych narodów.” Jan Paweł II

Parki Linowe Roztocza

Parki linowe Roztocza (4 dni)

Ponieważ młodzież poszukuje coraz to nowych emocji, zapewniamy dostarczenie dobrej adrenaliny odwiedzając parki linowe Roztocza. Między kolejnymi parkami znajdziemy czas na odwiedzenie wszystkich interesujących miejsc i poznanie ich historii.

Podziemne Trasy Turystyczne

Podziemne trasy turystyczne (3 dni)

Podziemna Trasa Turystyczna czyli lochy w Sandomierzu to system dawnych dawnych piwnic i podziemnych składów owianych legendami. Drążone przez wieki pod miastem korytarze i komory z racji ich obronnego charakteru, otoczone były tajemnicami.

Malownicza kraina z zamkami w tle

Malownicza kraina z zamkami w tle (3 dni)

Jura Krakowsko-Częstochowska określana często Szlakiem Orlich Gniazd to niezwykle interesujący region. Łagodne wzniesienia, zamki, jaskinie, ciekawe formy skalne to powody dla których warto wybrać właśnie tę wycieczkę.

Przygoda z astronomią

Przygoda z astronomią (4 dni)

Ponieważ rok 2013 był rokiem Kopernikowskim jeszcze raz prześledzimy losy tego wielkiego astronoma podążając jego śladem. A ponieważ są to atrakcyjne miejsca chętnie odbędziemy tę wędrówkę.

Między świętością a złymi uczynkami

Między świętością a złymi uczynkami

Między świętością a złymi uczynkami – tytuł wycieczki nie jest przypadkowy, bowiem śpimy w klasztorze a w programie jest między innymi zwiedzanie więzienia. Miejsce zakwaterowania to klasztor na szczycie góry Kamczatki.

Początki państwa polskiego

Początki Państwa Polskiego (3 dni)

Ośrodek w Wiktorowie to miejsce niezwykłe. Ogrodzone  5 hektarów z jeziorem i bujną zielenią oraz bogatym zapleczem sportowym. Gościnność gospodarzy, ich urok osobisty i możliwość spędzenia tu czasu na wiele sposobów sprawia, że każdy chce tu wracać. 

Duchy starych zamków

Podziemne trasy turystyczne (3 dni)

Wycieczka zatytułowana „Duchy starych zamków” przeznaczona jest dla wszystkich: i dla młodszych i  starszych. Mazowsze to rozległa kraina z ciągle niedocenionymi „skarbami”. Bogactwo pejzaży, pałaców, zamków pozwala na tworzenie coraz większej ilości propozycji wycieczek.

Szlakiem Smoka Mazowieckiego

Smok Mazowiecki

Do tej pory znaliśmy tylko Smoka Wawelskiego, ale istniał również  Smok Mazowiecki, zwany żmijem słowiańskim, który nie zjadał i nie niszczył, a był symbolem władzy i siły, podobnie jak w opowieściach arturiańskich.  O nim oraz o  300 letniej historii Mazowsza jako odrębnego państwa.

Kaszubski Świat Bajek

Kaszubski Świat Bajek

Wycieczka podczas której odwiedzimy dwa miasta z listy UNESCO oraz krainę, która najpiękniej dba o swoje tradycje. Kaszubska gwara jest używana w szkołach, w audycjach radiowych, co dla nas mieszkańców Mazowsza jest zupełnie nie do zrozumienia, ponieważ my nie umiemy w gwarze mazowieckiej ani słowa.