Strona główna » Miejsca niezwykłe

Miejsca niezwykłe które zachęcamy do odwiedzania wśród naszych ofert, to takie które są niepowtarzalne pod każdym względem. Poznajcie niezwykłe kopalnie w Polsce, oraz ich sztolnie, największą tężnie w Europie oraz inne, niepowtarzalne miejsca w Polsce.

Miejsca niezwykłe:

Kazimierz Dolny
Kazimierz Dolny
Malownicze miasto położone nad Wisłą w zachodniej części Płaskowyżu Nałęczowskiego. Posiada unikalny zespół urbanistyczno – architektoniczno – krajobrazowy.

Czytaj dalej …

Gród Wikingów
Gród Wikingów
Warownia Jomsborg objęta jest patronatem Państwowego Muzeum Archeologicznego, a wojownicy z drużyny Jomsborczyków wystąpili w filmie Jerzego Hoffmana „Stara Baśń.”

Czytaj dalej …

Kraina Rumianku (4 dni)
Kasztel Rycerski i Kopalnia Soli
Czeka na nas zjazd pod powierzchnię ziemi na około 600 metrów i spacer trasą turystyczną 2 km długości, oraz wyjątkowe miejsce jakim jest Kasztel Rycerski.

Czytaj dalej …

Jura Krakowsko-Częstochowska
Szlak Orlich Gniazd (2 dni)
Przepiękne panoramy, imponujące ostańce skalne, tajemnicze groty oraz wzgórza wapienne. Pełna średniowiecznych zamków o których krążą mrożące krew w żyłach legendy i eleganckich pałaców.

Czytaj dalej …

Park Jurajski w Bałtowie
Park Jurajski
Odkryte skamieniałości pozwala przypuszczać, że w niewielkiej odległości znajdował się ląd, którego brzeg przypominał wybrzeże Florydy. Po białych plażach wędrowały dinozaury pozostawiając odciski swoich łap…

Czytaj dalej …