Strona główna » Maluszki

Wycieczki jednodniowe dla maluszków z przedszkoli i dzieci z klas I – III

Maluszki – Oferta kompleksowa, zawierająca w cenie: bilety wstępów dla uczestników i opiekunów, transport autokarem LUX, opiekę pilota/przewodnika, 1 nauczyciel na 10 uczestników gratis.

Od ziarenka do bochenka
Poznajemy wierzenia związane z wypiekiem chleba, dowiemy się co to jest dzieża i sierp oraz dlaczego nie każda mąka jest biała. Odkryjemy wspólnie tajemnicę zakwasu.

Kto ma pszczoły, ten ma miód
Poznajemy etapy pszczelarstwa w Polsce, metody pozyskiwania miodu oraz rodzaje uli. Odkryjemy co to jest nektar i dlaczego miody mają różną barwę i zapach.

Tradycje Bożego Narodznia
Poznamy obrzędowość, zwyczaje oraz przesądy ludowe Bożego Narodzenia. Nauczymy się wykonywać tradycyjne ozdoby ze słomy, papieru i opłatka.

Tradycje Wielkiej Nocy
Wykonamy pisanki na jajach gęsich metodą łowicką lub kurpiowską. Obejrzymy różne wzory tradycyjnych kwiatów z krepiny, a na koniec wykonamy palmę wielkanocną.

Ranczo Bena
Ranczo Bena to gospodarstwo agroturystyczne, położone jest w samym środku Puszczy Słupeckiej w pobliżu zalewu Zegrzyńskiego.

Indiańska wioska
Wioska powstała w celu przybliżenia indiańskiej kultury najmłodszym, aby uczyć odwiedzające dzieci otwartości na inne kultury.

Bajki i legendy Warszawy
Przewodnik oprowadza grupę po Starym Mieście, cała zabawa polega na przekazaniu historii Warszawy w formie lekkiej i zrozumiałej, czyli za pomocą legend i baśni.

Ciuchcia Sochaczewska
Muzeum w Sochaczewie znajduje się na terenie stacji kolejowej Sochaczew. Wewnątrz głównego budynku dworca jest zachowana dyspozytornia.