Strona główna » Lekcje w terenie

Zachęcamy do korzystania z „lekcji w terenie”. Umożliwiają one bezpośrednie poznania omawianych rzeczy i zjawisk, rozwijania zdolności postrzegania, oraz ułatwiają utrwalanie wiadomości i pozwalają nabywać praktyczne umiejętności.

Lekcje w terenie

Ciuchcia Sochaczewska
Ciuchcia Sochaczewska
Muzeum w Sochaczewie zorganizowane jest na terenie stacji kolejowej Sochaczew, wewnątrz głównego budynku dworca jest zachowana dyspozytornia z kompletnym wyposażeniem zawiadowcy stacji.

Czytaj dalej …

Gród Wikingów
Gród Wikingów
W Hali Drużynnej strojny Wiking opowiada sagę o bohaterach. Po wysłuchaniu sagi, uczestnicy oglądają pojedynek dwóch dzielnych wojowników. Pojedynek jest dostosowany do wieku uczestników, aby nie wystraszyć najmłodszych.

Czytaj dalej …

Indiańska wioska
Indiańska wioska
Wioska indiańska powstała w celu przybliżenia indiańskiej kultury najmłodszym oraz aby uczyć odwiedzające dzieci otwartości na inne kultury. Jest to imitacja dawnych obozowisk Indian z Wielkich Równin Ameryki Północnej.

Czytaj dalej …

Kasztel Rycerski i Kopalnia soli
Kasztel Rycerski i Kopalnia soli
Na wyprawie czeka na nas zjazd pod powierzchnię ziemi na około 600 metrów i spacer trasą turystyczną 2 km długości. Niepowtarzalny wystrój wnętrz, magiczna i tajemnicza atmosfera średniowiecznych komnat Kasztelu.

Czytaj dalej …

Kazimierz Dolny
Kazimierz Dolny, Wola Okrzejska (2 dni)
Malownicze miasto położone nad Wisłą w zachodniej części Płaskowyżu Nałęczowskiego. Posiada unikalny zespół urbanistyczno–architektoniczno–krajobrazowy od 1994 roku Kazimierz Dolny stanowi Pomnik Historii.

Czytaj dalej …

Las wita nas, czyli wycieczka do Kampinoskiego Parku Narodowego
Las wita nas
Kampinoski Park Narodowy jest drugim co do wielkości Parkiem Narodowym w Polsce. Na terenie całego Parku znajdują się liczne dobrze oznakowane szlaki turystyczne o różnych stopniach trudności dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Czytaj dalej …

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego
Ogród Botaniczny
Na terenie Ogrodu Botanicznego znaleźć można różne rodzaje roślin począwszy od sadowniczych oraz leczniczych poprzez rośliny ozdobne, po rośliny tropikalne i subtropikalne. Dzięki spacerowi po ogrodzie wiele można nauczyć.

Czytaj dalej …

O zachowaniu się przy stole
O zachowaniu się przy stole
W zabytkowych wnętrzach zamku w Pułtusku poznajemy zasady dobrego zachowania się przy stole, nauczymy się do czego służą różne rodzaje sztućców i kieliszków i wysłuchamy prelekcji o dobrych obyczajach.

Czytaj dalej …

Park Jurajski w Bałtowie
Park Jurajski
W okresie jurajskim na obszarze Bałtowa znajdowało się ciepłe morze, w którym żyły organizmy takie jak: koralowce, ramienionogi, ślimaki, jeżowce i amonity. Po białych plażach wędrowały dinozaury pozostawiając odciski swoich łap…

Czytaj dalej …

Tajemnica papierowej kartki
Tajemnice papierowej kartki
Poznajemy tajemnice papierowej kartki poprzez zajęcia w papierni, a w Muzeum Drukarstwa techniki składania tekstu z czcionek oraz własnoręcznej próby druku.

Czytaj dalej …

Wychowanie komunikacyjne
Wstęp do wychowania komunikacyjnego
Dynamiczny rozwój motoryzacji sprawił że obecnie uznaje się konieczność kształcenia dzieci nawet od najmłodszych lat w celu uświadomienia im zagrożeń.

Czytaj dalej …

Polskie Hollywood
Polskie Hollywood
Wycieczka do miasta gdzie magia kina ma swój początek. Spacer Aleją Gwiazd i wizyta w Muzeum Kinematografii tworzy historię tej dziedziny sztuki w Polsce, a Łódzka Szkoła Filmowa jej przyszłość.

Czytaj dalej …

Sandomierz i okolice 2 dni
Sandomierz i okolice 2 dni
Sandomierz, piękne miasto położone na siedmiu wzgórzach, na granicy Wyżyny Sandomierskiej nazywany jest niekiedy „małym Rzymem”.

Czytaj dalej …

Łowicz i Nieborów
Łowicz i Nieborów
Nieborów i Arkadia należą do najcenniejszych zabytków Mazowsza. Wizyta w nieborowskim XVII-wiecznym pałacu Radziwiłłów napaja romantyzmem.

Czytaj dalej …